Remotiv extra, tégy a rosszkedv ellen
Remotiv extra, enyhe depressziós tünetek ellen

Így jelenik meg a depresszió a férfiaknál

szomoru-ferfi

Dühkitörések, elszigetelődés, menekülés a valóság elől – ilyen álruhát is ölthet a depresszió a férfiaknál. Mutatjuk, mi utalhat arra, hogy hangulatzavarral küzdenek.

Tartós rosszkedv, levertség, ingerlékenység, türelmetlenség, alvászavar, vágy a bezárkózásra, egyedüllétre – a depressziós tünetek sok szenvedést okozhatnak a hangulatzavarral küzdő személynek és a környezetének is. Főleg, ha úgy érzik, magukra maradtak az őket kínzó, rossz érzésekkel, amelyeket nem tudnak uralni, irányítani. Ezt roppant nehéz elviselni.

A férfiak gyakran magukban tartják a feszültséget, és nem osztják meg az érzéseiket, ami hosszú távon káros lehet mind a maguk, mind a környezetük számára. Ha felismerjük a következő hat figyelmeztető jelet, érdemes szakember segítségét kérni.

A depresszió egyik tünete az állandó, tompa szomorúság, amely miatt az érintettek hajlamosak magukat emészteni és elszigetelni. Sokszor nincs kedvük kommunikálni, nem mesélnek arról, mit éreznek, mi történt velük, inkább csak visszahúzódnak a csigaházukba, és eltávolodnak a partnerüktől.

A depresszió miatt sérülhet a motiváció és az örömre való képesség, ami miatt nem tudnak teljesíteni a munkahelyükön, és nem lelnek örömöt olyan tevékenységekben sem, amelyekért korábban rajongtak. Úgy érezhetik, szinte minden untatja és fárasztja őket. A libidójuk is lecsökken, így nem éreznek vágyat, vonzalmat a partnerük iránt.

Ha puskaporossá válik otthon a hangulat, és rendszeresen mindenféle előzmény nélkül dühbe gurulnak, szintén azt jelezheti, hogy nem érzik jól magukat lelkileg.

Az enyhe depresszióra jellemző lehet az álmatlanság, illetve a fokozott alvásigény. Ha éjszakánként álmatlanul forgolódnak az ágyban, vagy gyakran felriadnak az éjszaka közepén, és esetleg nem tudnak visszaaludni, akkor másnap jóval fáradtabbak, ingerlékenyebbek, idegesebbek lesznek, ami óhatatlanul kihat az otthoni hangulatra is.

Mivel a valóság és a társas kapcsolatok kimerítik őket, sokszor a televízió, illetve a számítógép világába, azon belül is a pornószájtokhoz és a videójátékokhoz menekülnek a valóság elől. Az intenzív alkohol- vagy droghasználat is figyelmeztető jel lehet.

A reményvesztettség és pesszimizmus akár beteges féltékenységhez és bizalmatlansághoz is vezethet. Tartósan lehangolt állapotban az önbizalmuk is csökken, így irreálisan félhetnek attól, hogy a párjuk már nem szereti, és el fogja őket hagyni.

Ha magunkra ismertünk ezekben a jelekben, ne habozzunk! A segítségkérés nem gyengeség, hanem az első lépés a gyógyulás felé.

 

Magazin

Próbálj meg lazítani

Próbálj meg lazítani

Próbálj meg lazítaniNemrég elváltam, újjá kellett szervezzem az életemet – kezdi történetét Tünde, aki két kisfiát...

bővebben
A kapcsolatok ereje

A kapcsolatok ereje

A kapcsolatok erejeA minap egy nagyon kedves volt céges vezetőm bejegyzését olvastam az egyik közösségi hálón, amely a...

bővebben
Segít a lélek napsugara

Segít a lélek napsugara

Segít a lélek napsugaraÁdám harmadéves egyetemistaként úgy döntött, halaszt egy félévet, és önkéntesnek áll Afrikában....

bővebben

A vény nélkül kapható Remotiv extra filmtabletta az orbáncfű kivonatát tartalmazó növényi gyógyszer. A „lélek napsugaraként” is emlegetett orbáncfű révén klinikailag igazoltan javítja a hangulatot, csökkenti az enyhe depresszió tüneteit (lehangolt lelkiállapot, hangulati labilitás, belső belső nyugtalanság, stressz).

E

Javítja a hangulatot

E

Fokozza a motivációt

E

Garantált gyógyszerminőség

E

Klinikailag igazolt hatás*

Remotiv extra enyhe depresszió ellen

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

Weboldalunkon a következő publikációkra hivatkozunk:
* – Schrader E. et al: Hypericum Treatment of mild-moderate depression in a Placebo-controlled study, Human Psychopharmacology 1998
– Schrader E.: Equivalence of St.John’s wort extract (Ze 117) and fluo.; Clinical Psychopharmacology 2000